Často kladené dotazy

Kolik metrů musím uplavat, abych dosáhl absolvování tréninku plavčíka?

První podmínkou je zaplavání 300 m libovolným způsobem v kuse (bez časového limitu), druhým úkolem je vylovit 5 kg těžkou cihlu a doplavat s ní na zádech na druhou stranu bez pomocí rukou. Posledním úkolem je šlapat 2 minuty vodu, přičemž nesmíš použít ruce.

Budu mít nějaký vstupní pohovor?

Ano, budeš mít krátký pohovor se zaměstnancem formou konverzace (osobně, skype nebo po telefonu). Pohovor není nic, čeho by ses měl bát. Jedná se o 5 – 15 minut příjemného pokecu v angličtině. Žádné zkoušení, jen povídání si o práci, lokalitě atd. Zároveň máš prostor se na cokoliv zeptat. Najdeš si společnou řeč ještě před odletem do USA a projevíš zájem o pozici.

Je pro práci v High Sierra Pools stanovena věková hranice?

Jedná se o WaT program, takže standartní omezení je od 18 do 30 let.

Kdo se může zúčastnit programu?

Program je pouze pro studenty VŠ nebo VOŠ prezenční formy. Tato podmínka je nadřízena vládou USA. Kombinované formě studia neuděluje již americká ambasáda potřebná víza.

Můžu pracovat jako plavčík, i když nosím dioptrické brýle/čočky?

Můžeš. S čočkami zvládneš kurz i samotnou práci plavčíka

Co když se mi nepovede část tréninku absolvovat (např. nevylovím cihlu ze dna bazénu)?

Přijdeš na další trénink – ZDARMA. Do té doby si můžeš vše potřebné natrénovat a nastudovat, nebo můžeš zvážit pozici pro plavčíka v bazénech s hloubkou do 1,5 m.

Je práce lifeguarda náročná? Co vše obnáší?

Práce bazénového plavčíka fyzicky náročná není. Tvým úkolem je dohlížet na dodržování pravidel bazénu, sledovat příchody/odchody návštěvníků, čistotu bazénu a okolí. 

Studuji VŠ v ČR, ale nejsem občanem ČR. Mohu se programu s vaší agenturou zúčastnit?

Ano, můžeš.

Měl bych se něčeho bát na kurzu plavčíka?

I když je kurz třídenní a fyzicky náročný, naši instruktoři jsou profesionálové a používají moderní formy výuky, takže kurz úspěšně dokončí téměř každý účastník bez problému. Atmosféra na kurzu je velice přátelská. Vše, co potřebuješ pro práci plavčíka, Tě v učebně a na bazéně naučíme. 

Jak se připravit na kurz, abych uspěl/a?

Pravidelné plavání a potápění se na dno bazénu. Ideálně do hloubky 4 m. Před kurzem pročíst přípravné materiály, které dostaneš v mailu (ale neměj starosti, vše si na kurzu podrobně probereme).

Zajistíte mi ubytování?

HSP zajišťuje výhodné ubytování pro studenty na celou sezónu s možností dopravy do práce pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou. V několika případech dostanou zaměstnanci společné auto, přičemž náklady na PH budou rozděleny mezi zaměstnance.

Je možné si zajistit ubytování sám?

Ano.  Po předchozí domluvě s HR. Zajistíme Ti bazén, který bude v blízkosti Tvého ubytování. 

Nájemné platím dopředu již z ČR nebo až v USA?

Celkovou výši nájemného (pro danou sezónu) zaměstnavatel rozdělí do počtu Tvých výplat v USA. Z každého šeku se Ti automaticky odečte poměrná část z celkové ceny ubytování. 

Kolik stojí ubytování v USA?

Záleží to na lokalitě a kvalitě ubytování. Standartní cena se pohybuje okolo $122.50 - $137.50 USD týdně. 

Kolik dní před prvním pracovním dnem musím být v USA?

Nejlepe 2-3 dní.

Jak moc pravděpodobné je, že získám víza?

Každý rok získá víza 99,9 % studentů. Podmínky získání víz jsou jasně dané a my přijímáme do programu studenty, kteří tyto podmínky splňují. Veškeré návody k vyplnění a sjednání schůzky, které od nás dostaneš, je třeba následovat. Před samotnou schůzkou na ambasádě se dostavíš na kontrolu dokumentů k nám do kanceláře. Zde dokumenty společně zkontrolujeme a pošleme Tě na schůzku se vším potřebným. Pak už je to pouze na Tobě. Zodpovíš pár základních otázek, poskytneš otisky prstů a schůzka je za Tebou. 

Jak vypadá návštěva ambasády?

Když máš vše připravené podle našeho návodu, je to poměrně „rychlovka“. Musíš přinést originály požadovaných dokumentů, které ambasáda potřebuje vidět. Je třeba si také s sebou vzít pasovou fotografii pro případ, že Tvoje nahraná fotografie v systému není dostačující. Systém pravděpodobně Tvojí fotografii příjme, ale nemusí ještě splňovat požadovaná kritéria. Z tohoto důvodu je třeba mít s sebou záložní fotografii. U nás ještě získáš poslední dokument DS2019, který si dopředu vyplníš a také ho vezmeš s sebou.  

Kolik dolarů v hotovosti se s sebou vzít?

Všeobecně se doporučuje 500 dolarů. Část může být na kartě, v hotovosti si vezměte minimálně 200 USD. 

Jaká je průměrná mzda?

10.25 – 14.00 USD za hodinu + přesčasy

Co je přesčasy?

Přesčasy jsou placené hodiny nad limit týdenního plánu. Prvních 40 hodin je počítáno za standartní hodinou mzdu. Za hodiny odpracované nad limit dostanete (mzda x 1.5).  Např. Tvá hodinová mzda je 10 USD / hodina. Hodiny přes čas – 15 USD / hodina (tzn. 10 x 1,5).

Je pro cestování do USA potřebná ESTA?

Budeš mít J-1 vízum, takže ESTA potřebná není. Pokud však plánuješ vycestovat a následně se do USA vrátit po ukončení pracovní části (tzn. během „grace period“), potom je ESTA třeba zajistit. 

Pokud chci během pracovní části programu vycestovat mimo USA, co vše k tomu potřebuji?

Je třeba povolení od Vašeho vízového sponzora, kterému zašlete Tvoje DS-2019. Vízový sponzor následně do formuláře zaznačí datum vycestování a formulář Ti zašle zpět.

Mohu zameškat školu a vrátit se po začátku semestru?

Nedoporučujeme! V budoucnu Ti může být z tohoto důvodu zamítnutá žádost o J-1 vízum. Podmínka programu je včasný návrat do školy.

Zařizuji si pojištění sám?

Pojištění je již obsazeno v ceně WaT programu.

Platí mi stejné pojištění v době práce a následně i pro cestování?

U některých sponzorů se pojistka vztahuje na celý pobyt, u některých pouze po dobu práce. Tuto informaci musí poskytnout konkrétní sponzor.“

Jak dlouho mohu cestovat po USA?

Po posledním dni práce máš v rámci víz ještě 30 dní, které můžeš procestovat.