WASHINGTON MONUMENT

Washington Monument - památník postavený na počest prvního prezidenta USA George Washingtona a jeho vítězných taženích ve Válce za nezávislost. Jedná se o nejvyšší obelisk na světě (více než 169 m vysoký) jehož stavba započala v roce 1848 a byl dokončen v roce 1888.

Víte, že na celou stavbu bylo použito přes 36 tisíc kvádrů mramoru? A pokud se na samotný památník bedlivěji podíváte, tak uvidíte, že se barva mramoru před polovinou mění, toto bylo způsobeno zastavením stavby mezi roky 1854 až 1877 a následným použitím jiného odstínu kamene.

Pro samotnou návštěvu horní observatoře památníku je jako vždy nutné mít lístek. Washington monument je otevřen denně od 9 ráno do 5 odpoledne, resp. do 10 večer v průběhu léta (jen 4. července a 25. prosince je zavřeno). Vstupenku je možné získat dvěma způsoby, ten riskantnější je zkusit si zadarmo vyzvednout vstupenku v The Washington Monument Lodge, který otevírá v 8:30 ráno, je nutné ale počítat s řadou čekajících lidí již dlouho před touto otevírací dobou. Pozor, počet takto denně distribuovaných vstupenek je limitován! Druhou možností je zarezervovat si lístek za poplatek $1.50 na http://www.recreation.gov/tourDetails.do…. Takto řádně zaplacený lístek je nejlepší si vyzvednout v den prohlídky v již zmíněném The Washington Monument Lodge.

Pokud jste si úspěšně obstarali lístek, tak se nemusíte jako v případě Sochy svobody obávat o svoji kondici. Na vrchol vás vyveze vnitřní výtah  . A co s sebou určitě na prohlídku nebrat? Jako v předchozích památkách, i do Monumentu je zakázáno vnášet určité předměty, určitě si s sebou neberte větší batohy, zbraně nebo nože, jídlo a pití. Pozor, v Monumentu nejsou k dispozici žádné uzavíratelné skříňky!

Z vrcholku Monumentu se vám naskytne pohled na všechny 4 světové strany a budete mít celé DC a přilehlé okolí jako na dlani. Proto neváhejte a sdílejte s námi povedené fotky! A pokud jste již návštěvu Monumentu absolvovali, tak můžete sdílet další rady a tipy pro co nejvíc bezproblémovou návštěvu 

 

 

My lifeguard summer with High Sierra Pools
  • Nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací
  • Zamestnavatel poskytuje ubytování
  • Zdarma odvoz z letište a na místo ubytování
  • Žádný registracní poplatek
  • Skvelý výber pracovních lokací
  • Záchranárský kurz American Red Cross za pouhých $150 prímo v CR
  • Pozice manažeru bazénu, instruktoru plavání a mnoho dalšího pro kvalifikované kandidáty
  • Exkluzivní firemní události a výlety
  • V každém bytě je WiFi připojení zdarma