SOCHA SVOBODY

Socha Svobody, symbol svobody, který vítal/vítá statisíce imigrantů od roku 1886. Každoročně Ostrov svobody, na kterém Socha stojí, navštíví více než 3 miliony návštěvníků. Proto není divu, že jedním z prvních míst, kam zamíří plavčíci při návštěvě New York City je právě Socha Svobody. Zatímco na Ostrov svobody není problém se dostat, návštěva samotné Sochy je již složitější a vyžaduje více plánování. Proč tedy nemít rezervaci návštěvy Sochy zajištěnou dopředu a zažít tak unikátní pohled z koruny samotné Sochy? V následujících řádcích Vám poradíme jak na to.

Nejprve trochu vysvětlení k možnostem návštěvy, jak již bylo zmíněno výše, lze zvolit mezi třemi způsoby návštěvy, a to:
- Návštěva Ostrova svobody bez možnosti návštěvy podstavce nebo samotné Sochy, zde většinou není nutné rezervovat lístky dopředu, cena lístku na trajekt činí 18 dolarů.
- Návštěva Ostrova svobody + podstavce Sochy – zde již doporučujeme rezervaci online, cena za lístek i s trajektem je 18 dolarů, naprosté minimum zbývajících lístků může být k dispozici brzy ráno v ticket offices, které se nacházejí v Battery Park v NYC a v Liberty State Park v New Jersey City, nelze ale na to spoléhat!
- Návštěva Ostrova svobody + podstavce Sochy + samotné Sochy (koruny) – zde je možná rezervace jen online, stejně jako u návštěvy Bílého domu doporučujeme tedy rezervaci co NEJDŘÍVE!!! Chystáte se do NYC až v září? Rezervujte si lístky již v květnu/červnu. Poptávka je velmi vysoká a nabídka limitovaná. Cena lístku činí i s trajektem 21 dolarů, to je jen o 3 dolary více než za návštěvu samotného Ostrova svobody, tak proč toho nevyužít?
Pozn.: Na každý zakoupený lístek můžete navštívit i Ellis Island – místo, které sloužilo jako imigrační místo a prošlo jím přes 12 miliónů imigrantů mezi lety 1892 až 1954.

Před koupí samotného lístku je nutné zvolit místo vyplutí trajektu, trajekty vyplouvají ze dvou lokací, a to Battery Park v NYC a Libert State Pak v New Jersey City, pro většinu bude dostupnější Battery Park v NYC.

Pro rezervaci lístků používejte POUZE a JEN oficiální stránky Statue Cruises, link na lístek s návštěvou samotné Sochy (koruny) je https://tickets.statuecruises.com/webstore/…/ViewItems.aspx….

Platba za lístek probíhá kartou online. Po zaplacení obdržíte email s potvrzením platby a instrukcemi pro vyzvednutí zakoupených lístků, POZOR lístky může vyzvednout jen osoba (pas s sebou), která udělala rezervaci a jen s platební kartou, s kterou rezervaci učinila. Lísky jsou opět na jméno, tj. nejsou přenositelné. Pro Vaši identifikaci si nezapomeňte pas!!!

Do Sochy Svobody je povolené vzít s sebou jen jeden fotoaparát na osobu a nezbytné léky. Vše ostatní, jako např. batohy, kabelky, brašny na fotoaparát, jídlo a pití apod. je nutné nechat před vstupem do Sochy Svobody v uzamykatelných skříňkách – cena za skříňku je 2 dolary na 2 hodiny.
POZOR, do samotné koruny Sochy to je 377 schodů, není k dispozici žádný výtah! Proto nepřeceňte své síly, které můžou být na konci léta po vydatné vysoko energetické americké stravě nižší, než byly na začátku léta :) .

Bližší oficiální informace naleznete zdehttp://www.nps.gov/stli/planyourvisit/visit-the-crown.htm.

 

My lifeguard summer with High Sierra Pools
  • Nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací
  • Zamestnavatel poskytuje ubytování
  • Zdarma odvoz z letište a na místo ubytování
  • Žádný registracní poplatek
  • Skvelý výber pracovních lokací
  • Záchranárský kurz American Red Cross za pouhých $150 prímo v CR
  • Pozice manažeru bazénu, instruktoru plavání a mnoho dalšího pro kvalifikované kandidáty
  • Exkluzivní firemní události a výlety
  • V každém bytě je WiFi připojení zdarma