Vysvětlení pojmů

Vysvětlení pojmů
DS-2019
DS-2019

Je formulář vydávaný vízovým sponzorem. Tento dokument slouží k zajištění J1 víz, což je podmínka pro samotný W&T program. Tento formulář je zásadní pro Tvou žádost o víza na americké ambasádě. Dokument pro Tebe zajistí Student Agency.

Vízum J-1
Vízum J-1

Tato víza ti umožňují legálně pracovat v USA a po skončení pracovního poměru můžeš cestovat až 30 dní. Work&Travel program funguje na principu výměnného programu, tudíž využíváme možnosti, které poskytují víza typu J-1. Jedná se v tomto případě zejména o výměnné programy na středních či vysokých školách.

Vízum H-2B
Vízum H-2B

Vízum slouží pro vykonání práce, která je dočasné nebo sezónní povahy a ve které je nedostatek pracovníků ze Spojených států. 

SEVIS
SEVIS

Student and Exchange Visitor Information System je registrační systém návštěvníků Spojených států.

Job Offer
Job Offer

Job Offer je závazna nabídka práce ze strany nového zaměstnavatele.

Vízový sponsor (WISE, JANUS atd.)
Vízový sponsor (WISE, JANUS atd.)

Jde o instituce, které májí na starosti ověřování zaměstnanců.

DS-160
DS-160

Každý žadatel, včetně dětí, musí mít vlastní žádost o vízum přes formulář DS-160. Formulář DS-160 vyplňte a podejte online ještě před pohovorem na americkém velvyslanectví nebo konzulátu. Pro rezervaci pohovoru se vyžaduje číslo čárového kódu na potvrzovací stránce formuláře DS-160.

I-94
I-94

Oficiální záznam o příjezdu nebo odjezdu pro cizince vstupující do Spojených států (vyplňuje se v letadle).

SSN
SSN

V USA se používá číslo sociálního zabezpečení (Social Security number, SSN), devítimístné číslo vydávané samostatnou federální Správou sociálního zabezpečení (Social Security Administration) pro občany USA, trvalé i přechodné rezidenty . SSN může být získáno na základě formuláře se žádostí SS–5 („Application for A Social Security Number Card“). Používá se jako všeobecné identifikační číslo i pro daňové, zaměstnavatelské a ostatní účely.

DMV
DMV

Department of Motor Vehicles. Úřad který vydává řidičské průkazy.

images/2018-01-12_20-58-02.png
Dominika Burgetová
VA
Jmenuji se Dominika Burgetová a léto 2017 jsem strávila 3 měsíce v…
images/unnamed (10).jpg
Veronika Budská
VA
Letos jsem byla v USA na W&T poprvé a musím říct, že…