Northern Virgina

Northern Virgina
Doporučujeme

Práce v Severní Virginii

Společnost High Sierra Pools má v této oblasti na starosti největší počet bazénu a nachází se zde i naše kancelář (Arlington). Kdo má rád rušnější prostředí, je mu tato lokalita doporučována. Pohybuje se tu nejvíce plavčíků a také je zde pořádáno nejvíce firemních aktivit. Dalším důvodem, proč zvolit Severní Virginii je geografie. Ve Washnigtonu D. C., kam se lehce dostanete MHD nebo na kole, můžete navštívit desítky celosvětově známých muzeí. Většina muzeí ve Washingtonu je zdarma. V NYC jsi během chvíle za pouhých 20 USD. K Atlantickému oceánu se bez problému dostaneš za dvě hodiny cesty

Plat

Jedete poprvé
od $11,00 / hod
Overtime
$16,50 / hod
Opakovaný účastník
od $11,25 / hod
Overtime
od $16,88 / hod

V Severní Virginii nabízíme průměr 48 – 56 hodin týdně (z toho tvoří 8 – 16 přesčasy). Přesčasy jsou placené hodiny nad limit týdenního plánu. Prvních 40 hodin je počítáno za standartní hodinovou mzdu. Za hodiny odpracované nad limit dostaneš vyšší sazbu za hodinu (mzda x 1,5). Např. Tvá hodinová mzda je $11.00 / hodina, přesčas je $16.50. Pokud zvolíš společnost High Sierra Pools Inc, dostaneš nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací a spoustu dalších výhod např. zdarma odvoz z letiště na místo ubytování, exkluzivní firemní události a výlety, skvělý výběr pracovních lokací a mnoho dalších.

Při příletu do 23. května máme 20 volných míst.Při příletu do 20 června máme 15 volných míst.

O státě

Stát Virginia se nachází na východním pobřeží Spojených států amerických.

Zkratka – VA

Hlavní město: Richmond

Počet obyvatel 8 185 866 (12. nejlidnatější stát v USA)

Oficiálním státem USA se Virginia stala v roce 1788 jako desátý stát v pořadí. V Severní Virginii nabízíme jak multiguard, tak singleguard bazény. Naše bazény se nachází pouze v bezpečných městských částech, některé i v bohatších čtvrtích. Ubytování pro naše zaměstnance se snažíme hledat co nejblíže k bazénu, aby se nemuselo jezdit MHD nebo autem. Většinou chodí plavčíci do práce pěšky (5- 10 minut chůze) nebo jezdí na kole. Seznam největších měst můžete vidět na mapě dole. Tuto lokalitu opravdu vřele doporučujeme, a to i z důvodu dobrých outlet center a shopping mallů.

Ceny za potraviny ve Virginii jsou přibližně jako v České republice. Dávejte si pozor na ceny v obchodech, kterou jsou uvedené bez DPH (5,3%).

Příletové instrukce

High Sierra Pools vyzvedává zaměstnance v těchto lokalitách: IAD, DCA, Rossyn Metro, Union Station Greyhound. Podrobné instrukce dostaneš od HR e-mailem, ale přibližná doba vyzvednutí zaměstnanců je následná:
 
 
Mezi 18. květnem a 10. červnem (peak arrival period) – každý den od 9:00 do 00:00
Od 10. června – Po – Pá od 9:00 do 18:00, So: 10:00 – 14:00

Bezpečí zaměstnanců

Bezpečí zaměstnanců je pro nás nejdůležitější, proto všechny plavčíky po příletu na letiště vyzvedáváme autem a převezeme do kanceláře. Každý zaměstnanec dostane manuály a instrukce a následně je odvezen na apartmán. Poté je každému plavčíkovi přidělen supervizor, což je osoba, která má na starosti cca 20 plavčíků v blízkém okolí. Supervizor se dále postará o vše potřebné. Má za úkol vysvětlení cesty na bazén, péči, obstarávání bazénu atd. Plavčík se s každým problémem může podělit právě se svým supervizorem, který mu pomůže. V případě nedorozumění či nepochopení může plavčík kontaktovat jiného českého nebo slovenského pracovníka managementu HSP.

Ubytování

Cena za ubytování ve Virginii je $137,50 osoba/týdně včetně všech poplatků. Ubytování pro naše zaměstnance se vždy nachází v bezpečných lokalitách. Byty jsou pěkné, čisté se základním vybavením (matrace, pohovka, prostěradla, šatní skříň nebo šatna, kuchyňská linka, kuchyňské spotřebiče – mikrovlnná trouba, sporák, lednička, mrazák – stůl, židle, koupelna, toaleta, pračka, sušička, atd. Vybavení bytu se může ve skutečnosti lišit). Každý byt je vybaven klimatizací, kterou každý velmi rád ocení. V ceně nájmu za byt bývá zpravidla i možnost využití posilovny a bazénu zdarma. HSP se snaží umístit zaměstnance co nejblíže k bazénu, v případě větší vzdálenosti, zaměstnanec dostane kolo nebo auto (při plné obsazenosti plavčíky ze stejného místa bydlení). Více informací se dozvíš ve smlově.

Zážitky našich zaměstnanců

Už od prvního ročníku vysoké školy jsem chtěla vyzkoušet práci plavčíka, ale trochu jsem se toho obávala, takže jsem se rozhodla odjet až v posledním ročníku :D. Po příletu do USA vše probíhalo hladce, pracovníci z HSP nás vyzvedli na letišti a odvezli do kanceláře. V kanceláři jsme podepisovali asi milion papírů a poté nás odvezli na apartmán. Apartmán byl krásně zařízený, ale byli jsme dost překvapený ze spaní na matracích a připravených kol. Postupem času jsme zjistili, že je to fajn. Z matrací nás nebolely záda a spoustu volného času jsme trávili na kolech, jelikož jsme měli pod barákem cyklostezku, která vedla až k Bílýmu domu. Všeobecně práce plavčíka je nenáročná. Pracovala jsem na bazénu, kde jsme byli dva plavčíci, takže jsem zažila i spoustu srandy. Z počátku to bylo trochu náročné, jelikož jsme na bazénu neměli vůbec žádný stín a o chemikáliích v bazénu jsem neměla ani ponětí. Na sluníčko jsem si po chvíli zvykla a chemikálie také nebyl problém, jelikož jsem měla šikovného kolegu a supervisora, kteří mi vše vysvětlili. Naštěstí jsme neměli žádné zásahy ohledně topících dětí atd. Musím říct, že moje angličtina se zlepšila, jelikož jsem pracovala i bydlela s cizincema, kteří měli výbornou angličtinu. Všichni mi říkali, že na plavčíkovi se nenaučíš vůbec anglicky. Mě se tohle netýkalo, chce to vyhledávat příležitosti mluvit, hledat si kamarády, kteří nemluví stejným jazykem a nemlčet u bazénu, ale bavit se s rezidentama, co bazén navštěvují, i oni jsou rádi, když si s nimi někdo povídá :). Po práci jsme vyrazili cestovat. Washington jsme projeli už v průběhu léta, tudíž jsme se vydali do New Yorku, kde jsme strávili 3 dny. Poté jsme měli zaplacenou loď z Miami přes Mexiko, Kajmanské ostrovy atd. Bohužel hurikán Irma nám tyto plány překazil, takže máme hezkou dovolenou na příští rok :). Těm, kteří se stále rozhodují, bych tento program doporučila. Zažijete spoustu srandy, poznáte nové lidi z různých zemí a kultur, zlepšíte si angličtinu, vyděláte peníze a hlavně strávíte léto v Americe, což se mnohým z vás v pozdějším věku už nepoštěstí. Petra

Podmínky pro účast v programu Work & Travel USA jsou:

 
programm
- Student VŠ nebo VOŠ denní formy studia
programm
- Anglický jazyk na komunikativní úrovni

PŘIHLÁŠKA

Nech nám své kontaktní údaje a my se Ti ozveme a vysvětlíme, jak to u nás chodí. Naši kolegové a kolegyně jsou také bývalými účastníky programu Work and Travel a mají zkušenosti s prací plavčíka pro společnost High Sierra Pools, proto Ti vše vysvětlí a řeknou Ti i své vlastní zkušenosti.
Petra Vyšatová
Petra Vyšatová
VA
Už od prvního ročníku vysoké školy jsem chtěla vyzkoušet práci plavčíka, ale…
Dasha Ageeva
Dasha Ageeva
VA
Letos jsem poprvé zúčastnila programu Work Travel USA. Jako letní práce jsem…
Štěpán Pátek
Štěpán Pátek
VA, MA
Práci v USA můžu všem doporučit. Poprvé jsem se do USA vydal…
Možnost cestovat po USA až další 1 měsíc
Nezapomenutelné zážitky
Seznámení se s kulturou Spojených států
Získání nových kamarádů z celého světa
Zahraniční pracovní zkušenost do Vašeho životopisu
Zdokonalení úrovně angličtiny a mnohem víc!