Moje léto s WAT v USA

Už od prvního ročníku vysoké školy jsem chtěla vyzkoušet práci plavčíka, ale trochu jsem se toho obávala, takže jsem se rozhodla odjet až v posledním ročníku :D. Po příletu do USA vše probíhalo hladce, pracovníci z HSP nás vyzvedli na letišti a odvezli do kanceláře. V kanceláři jsme podepisovali asi milion papírů a poté nás odvezli na apartmán. Apartmán byl krásně zařízený, ale byli jsme dost překvapený ze spaní na matracích a připravených kol. Postupem času jsme zjistili, že je to fajn. Z matrací nás nebolely záda a spoustu volného času jsme trávili na kolech, jelikož jsme měli pod barákem cyklostezku, která vedla až k Bílýmu domu.
Všeobecně práce plavčíka je nenáročná. Pracovala jsem na bazénu, kde jsme byli dva plavčíci, takže jsem zažila i spoustu srandy. Z počátku to bylo trochu náročné, jelikož jsme na bazénu neměli vůbec žádný stín a o chemikáliích v bazénu jsem neměla ani ponětí. Na sluníčko jsem si po chvíli zvykla a chemikálie také nebyl problém, jelikož jsem měla šikovného kolegu a supervisora, kteří mi vše vysvětlili. Naštěstí jsme neměli žádné zásahy ohledně topících dětí atd.
Musím říct, že moje angličtina se zlepšila, jelikož jsem pracovala i bydlela s cizincema, kteří měli výbornou angličtinu. Všichni mi říkali, že na plavčíkovi se nenaučíš vůbec anglicky. Mě se tohle netýkalo, chce to vyhledávat příležitosti mluvit, hledat si kamarády, kteří nemluví stejným jazykem a nemlčet u bazénu, ale bavit se s rezidentama, co bazén navštěvují, i oni jsou rádi, když si s nimi někdo povídá :).
Po práci jsme vyrazili cestovat. Washington jsme projeli už v průběhu léta, tudíž jsme se vydali do New Yorku, kde jsme strávili 3 dny. Poté jsme měli zaplacenou loď z Miami přes Mexiko, Kajmanské ostrovy atd. Bohužel hurikán Irma nám tyto plány překazil, takže máme hezkou dovolenou na příští rok :).

Těm, kteří se stále rozhodují, bych tento program doporučila. Zažijete spoustu srandy, poznáte nové lidi z různých zemí a kultur, zlepšíte si angličtinu, vyděláte peníze a hlavně strávíte léto v Americe, což se mnohým z vás v pozdějším věku už nepoštěstí.

Petra

Petra Vyšatová
Petra Vyšatová
VA
www.facebook.com/petra.vysatova

O státě

Stát Virginia se nachází na východním pobřeží Spojených států amerických.

Zkratka – VA.

Hlavní město: Richmond.

Počet obyvatel: 8 185 866 (12. nejvyšší v USA)

Oficiálním státem USA se Virginia stala v roce 1788 jako desátý stát v pořadí. Tady v Arlingtonu se nachzi sidlo nase spolecnosti. Tuto lokalitu doporucujeme vsem, kdo ma rad rusnejsi prostredi. Spolecnost High Sierra Pools ma tu na starosti nejvetsi pocet bazenu. To znamena ze je tu nejvic plavciku a nejvic ruznych firemnich aktivit. Dalsim duvodem, proc zvolit Severni Virginiu je geograficka stranka: Washington DC, kde muzete zadarmo navstivit desitky celosvetove znamych muzeumu, je v dosahu MHD; do NYC se muzete dostat za pouhych $20; Atlanticky ocean je taky na dosah, pouze 2 hodiny cesty. V Severni Virginie mame jak multyguard bazeny, tak i single guard. Nase bazeny se nachazeji pouze v bezpecnych castech, dokonce vetsina bazenu se nachazi v bohatsich ctvrtech a v pesi dostupnosti MHD. Ubytovani pro nase zamestnance se taky snazime najit co nebliz v bazenu, aby se nemuselo jezdit MHD nebo autem. Vetsinou se do prace da dostat bud pesky (5-10 minut chuze) nebo na kole. Seznam nejvetsich mest muzete videt na mape dole. Tuto loklalito upravdu vsem vrele doporucujeme I z duvodu dobrych outlet centru a shopping mall-u.

Ceny na potraviny ve Virginia jsou priblizne jak v Ceske Republice., ale davajte pozor v obchodech ceny na potreviny jsou uvedeny bez DPH (5,3%).

Plat

Jedete poprvé
od $9 / hod
Overtime
$13,5 / hod
Opakovaný účastník
od $9,50 / hod
Overtime
od $14,25 / hod

Tady v Arlingtonu se nachzi sidlo nase spolecnosti. Tuto lokalitu doporucujeme vsem, kdo ma rad rusnejsi prostredi. Spolecnost High Sierra Pools ma tu na starosti nejvetsi pocet bazenu. To znamena ze je tu nejvic plavciku a nejvic ruznych firemnich aktivit. Dalsim duvodem, proc zvolit Severni Virginiu je geograficka stranka: Washington DC, kde muzete zadarmo navstivit desitky celosvetove znamych muzeumu, je v dosahu MHD; do NYC se muzete dostat za pouhych $20; Atlanticky ocean je taky na dosah, pouze 2 hodiny cesty.

Pro prilet do 25 kvetna 2018 mame 19 volnych mist Pro prilety do 20 cervna mame 3 volnych mist

My lifeguard summer with High Sierra Pools
  • Nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací
  • Zamestnavatel poskytuje ubytování
  • Zdarma odvoz z letište a na místo ubytování
  • Žádný registracní poplatek
  • Skvelý výber pracovních lokací
  • Záchranárský kurz American Red Cross za pouhých $150 prímo v CR
  • Pozice manažeru bazénu, instruktoru plavání a mnoho dalšího pro kvalifikované kandidáty
  • Exkluzivní firemní události a výlety
  • V každém bytě je WiFi připojení zdarma