Recenze z mého léta v USA

O možnosti pracovat jako plavčík v USA, jsem se dozvěděl od svého kamaráda, ze začátku jsem měl celkem strach, protože s ničím podobným jsem zkušenost neměl, ale řekl jsem si, že by mohlo být zajímavé strávit celé léto ve spojených státech. Netrvalo to dlouho a už jsem seděl v letadle do Washingtonu. Prvních pár dní bylo náročných, poznával jsem co všechno obnáší práce plavčíka a zvykal si na trochu jiný styl života daleko od domova. Když jsem viděl svůj první rozpis směn na následující týden, tak 55 hodin vypadalo velmi náročně, ale netrvalo dlouho a zjistil jsem že je to poměrně dobře zvládnutelné a ještě se do práce těšíte, když víte že tam s vámi bude skvělý tým lidí a přátel :). Velmi mne překvapilo jiné chování američanů. Jsou velmi otevření a rádi se s vámi dají do řeči o všem možném, i když jste se poznali před pár minutami v obchodě při výběru zeleniny. Na druhou stranu pokud, třeba v práci nejsou spokojení s vaším přístupem, tak nemají v povaze problém nejdříve řešit s vámi, ale rovnou jej řešit s vedením, na to je třeba dát si pozor a respektovat to.

Bydleli jsme a pracovali v malém městě nedaleko Washingtonu D.C., po prvé v životě jsem byl na baseballovém zápase a musím říct, že atmosféra byla naprosto úžasná, tak moc, že sem musel jít ještě jednou :).

Když se teď ohlédnu za celým létem, tak jsem moc rád, že jsem jel. Poznal jsem úplně jiné prostředí, kulturu, zlepšil se v angličtině, poznal jsem spoustu skvělých lidí a objevil pořádný kus světa. Nejvíce jsem rád za to, že jsem se dokázal konečně osamostatnit a poznal, jaké to je být dlouho daleko od domova.

S pozdravem

Marek

O státě

Stát Virginia se nachází na východním pobřeží Spojených států amerických.

Zkratka – VA.

Hlavní město: Richmond.

Počet obyvatel: 8 185 866 (12. nejvyšší v USA)

Oficiálním státem USA se Virginia stala v roce 1788 jako desátý stát v pořadí. Tady v Arlingtonu se nachzi sidlo nase spolecnosti. Tuto lokalitu doporucujeme vsem, kdo ma rad rusnejsi prostredi. Spolecnost High Sierra Pools ma tu na starosti nejvetsi pocet bazenu. To znamena ze je tu nejvic plavciku a nejvic ruznych firemnich aktivit. Dalsim duvodem, proc zvolit Severni Virginiu je geograficka stranka: Washington DC, kde muzete zadarmo navstivit desitky celosvetove znamych muzeumu, je v dosahu MHD; do NYC se muzete dostat za pouhych $20; Atlanticky ocean je taky na dosah, pouze 2 hodiny cesty. V Severni Virginie mame jak multyguard bazeny, tak i single guard. Nase bazeny se nachazeji pouze v bezpecnych castech, dokonce vetsina bazenu se nachazi v bohatsich ctvrtech a v pesi dostupnosti MHD. Ubytovani pro nase zamestnance se taky snazime najit co nebliz v bazenu, aby se nemuselo jezdit MHD nebo autem. Vetsinou se do prace da dostat bud pesky (5-10 minut chuze) nebo na kole. Seznam nejvetsich mest muzete videt na mape dole. Tuto loklalito upravdu vsem vrele doporucujeme I z duvodu dobrych outlet centru a shopping mall-u.

Ceny na potraviny ve Virginia jsou priblizne jak v Ceske Republice., ale davajte pozor v obchodech ceny na potreviny jsou uvedeny bez DPH (5,3%).

Plat

Jedete poprvé
od $9 / hod
Overtime
$13,5 / hod
Opakovaný účastník
od $9,50 / hod
Overtime
od $14,25 / hod

Tady v Arlingtonu se nachzi sidlo nase spolecnosti. Tuto lokalitu doporucujeme vsem, kdo ma rad rusnejsi prostredi. Spolecnost High Sierra Pools ma tu na starosti nejvetsi pocet bazenu. To znamena ze je tu nejvic plavciku a nejvic ruznych firemnich aktivit. Dalsim duvodem, proc zvolit Severni Virginiu je geograficka stranka: Washington DC, kde muzete zadarmo navstivit desitky celosvetove znamych muzeumu, je v dosahu MHD; do NYC se muzete dostat za pouhych $20; Atlanticky ocean je taky na dosah, pouze 2 hodiny cesty.

Pro prilet do 25 kvetna 2018 mame 19 volnych mist Pro prilety do 20 cervna mame 3 volnych mist

My lifeguard summer with High Sierra Pools
  • Nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací
  • Zamestnavatel poskytuje ubytování
  • Zdarma odvoz z letište a na místo ubytování
  • Žádný registracní poplatek
  • Skvelý výber pracovních lokací
  • Záchranárský kurz American Red Cross za pouhých $150 prímo v CR
  • Pozice manažeru bazénu, instruktoru plavání a mnoho dalšího pro kvalifikované kandidáty
  • Exkluzivní firemní události a výlety
  • V každém bytě je WiFi připojení zdarma