Work and Travel v USA

Work and Travel v USA jsem se zúčastnil dvakrát a teď se chystám znovu. Léta v Bostonu byla nejlepší v mém životě. Poznal jsem spoustu nových lidí, viděl jsem spoustu nových míst a podstatně jsem se osamostatnil. První léto jsme procestovali východní pobřeží - Buffalo, Boston, New York, Miami a pak následně Karibik. A druhé léto jsme vyrazili na road trip na západní pobřeží - Los Angeles, San Francisco, Las Vegas a celkem 10 Národních parků. Příroda byla úžasná!

Při cestě do karibiku jsem narazil na drobný problém a sice to, že mi nebylo nad 21 (byl jsem na Work and Travel hned v prvním ročníku vysoké školy) a potřeboval jsem na cruise doprovod starší 25 let. Kamarádka slavila 25 narozeniny bohužel až během plavby a to nestačilo. Možnost bylo vstoupit do armády nebo se oženit (ani jedna možnost nepřipadala v úvahu). Takže jsem hledal doprovod, který s námi pojede. Nakonec se mi to podařilo, nicméně doprovod neměl biometrický pas - který byl potřeba pro tuto plavbu. I přes to jsme to zkusili, ale on se bohužel na loď nedostal. Mně se to díky bohu zadařilo i s ostatními, včetně jiného kamaráda nad 25 let. Vtipně bylo to, že s námi na Bahamy odcestoval i kufr prvního zmíněného. Takže on chudák zůstal v Miami jen s batohem. Měl jsem také štěstí v tom, že on naopak můj kufr stihl poslat na loď (původně mu ven vyvezli můj v domnění, že je jeho). Ovšem jeho se ven už nedostal!

Cruise jsem si maximálně užil, ale příště si její pravidla přečtu raději dvakrát!

O státě

Hlavní město: Boston

Počet obyvatel: 6 646 144 (14. největší v USA)

Oficiálním státem USA se Massachusetts stal 6. února 1788 (6. v pořadí).

Massachusetts leží na východním pobřeží USA. Rozlohou je sedmý nejmenší stát v historii Ameriky. Bylo tu založeno první město evropských osadníků, první hlasy volající po vyhlášení nezávislosti na Velké Británii a během průmyslové revoluce v Massachusetts fungovala důležitá zbrojnice.

Hlavním městem tohoto státu je Boston – město vzdělání a sportu, které leží přímo u Atlantického oceánu. Tato metropoje vás uchvátí nádhernou architekturou jak historických, tak i moderních staveb. Nadšenci sportu si zde také jistě najdou své – basketbalový klub Boston Celtics, hokejový Boston Bruins nebo neméně slavný basebalový klub Boston Red Sox.

Velká část bazénů společnosti se nachází buď v úplném centru, nebo v okolních částech. Do práce se dá dostat pěšky, na kole, městskou hromadnou dopravou nebo v případě větších vzdáleností autem. Ceny potravin a služeb se příliš neliší od cen v ČR. Naopak ceny značkového oblečení a elektroniky jsou daleko příznivější a nakupování v nákupních centrech se tak stane vaší častou zálibou. Během léta se dá v Bostonu navštívit řada festivalů (hudební, food festivaly atd.), vypůjčit si loď a projíždět se po řece, vyzkoušet surfing na oceánu, podívat se do zábavních parků v okolí nebo vyrazit na oceán za velrybami. Boston zůstane v srdci každého, kdo ho minimálně jednou navštíví.

Plat

Jedete poprvé
od $11 / hod
Overtime
$16,50 / hod
Opakovaný účastník
od $11,25 / hod
Overtime
od $16,88 / hod

V Massachusetts nabízíme průměrně 46 – 50 hodin v týdnu (z toho 6 – 10 hod tvoří přesčasy). Přesčasy jsou placené hodiny nad limit týdenního plánu. Prvních 40 hodin je počítáno za standartní hodinovou mzdu. Za hodiny odpracované nad limit dostaneš vyšší sazbu za hodinu (mzda x 1,5). Např. Tvá hodinová mzda je $11 / hodina, hodina pře čas je $16,50.

Pokud zvolíš společnost High Sierra Pools Inc, dostaneš nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací a spoustu dalších výhod např. zdarma odvoz z letiště na místo ubytování, exkluzivní firemní události a výlety, skvělý výběr pracovních lokací a mnoho dalších.

Při příletu do 25. května máme 18 volných míst. Při příletu do 8. června máme 8 volných míst

My lifeguard summer with High Sierra Pools
  • Nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací
  • Zamestnavatel poskytuje ubytování
  • Zdarma odvoz z letište a na místo ubytování
  • Žádný registracní poplatek
  • Skvelý výber pracovních lokací
  • Záchranárský kurz American Red Cross za pouhých $150 prímo v CR
  • Pozice manažeru bazénu, instruktoru plavání a mnoho dalšího pro kvalifikované kandidáty
  • Exkluzivní firemní události a výlety
  • V každém bytě je WiFi připojení zdarma