Letos jsem poprvé zúčastnila programu

Letos jsem poprvé zúčastnila programu Work Travel USA. Jako letní práce jsem si vybrala práci plavčíka na bazénu - tato práce poskytuje dostatečný počet hodin a normální plat... čímž se eliminuje potřeba hledat druhou práci)

Udělala jsem všechny potřebné dokumenty, absolvovala kurzy plavčíka, dostala vízum a odletěla do svého amerického snu... ,

Tři měsíce jsem pracovala na krásném bazénu ve městě Virginia Beach ve Virginii.

Moje spolubydlící byly holky z Polska a Ruska - byly jsme tři v dvoupatrových apartmánech)

Vzhledem k tomu, že místo mé práce bylo daleko od našich apartmánu a ve sloupci "řidičský průkaz" jsem uvedla, že ho mam - tak mi společnost dala auto!)

Ale řidičský průkaz jsem dostala nedavno ....a moc zkušeností jsem neměla . Řídit auto v cizí zemi bylo pro mě velmi děsivé !! Naštěstí nedaleko žili J1 studenti a jedna dívka z Kazachstánu souhlasila se mi trochu pomoci. Když jsem musela poprvé jet do práce - na pomoc mi přišel můj supervisor) ten byl fakt úžasný!

Auto jsme samozřejmě používáli i pro své vlastní účely)

Veškerý volný čas jsme se snažili využít na maximum! Každou neděli jsme uspořádali párty! Obvykle se shromažďovali všichni naši přátelé a známé plavčíci .

Ve svuj day-off jsme obvykle jezdili na oceán nebo do nějakých zajímavých míst v okolí.Byli jsme například v ockey's Ridge State Park , v zábavním parku Busch Gardens. Taky spolu s HSP jsme byli ve Washingtonu na baseballu a procházeli městem.

3 měsíce proběhly velmi rychle! Podařilo se nám poměrně dobře prozkoumat město, najít obchody a jídlo které se nam libi,byli jsme na nakupování, nasli kamarády s Ameriky a z celé Evropy a dalších zemí!

V práci jsem se docela dobře opálila : D, vyzkoušela jsem různá jídla, která se mnou sdíleli návštěvníci bazénu. Byla jsem plavčíkem měsíce! A jednou jsem zachránila topícího se kluka)

Po skončení práce ja a další 2 mojé nové kamaradky se vydali cestovat ! Na začátku jsme jeli do Orlando. Zde jsme poprvé vyzkoušeli Couchserfing. Naši hostitelé byli úžasní lidé! S nimi jsme navštívili Universal Studios a další zajímavá místa. Dále v našich plánech bylo Miami, ale hrozící Hurikán Irma nás donutil změnit plány. Přečkali jsme hurikán společně s klukama v Orlando.

Dále jsme se vydali na západ: Las Vegas, Údolí Ohně, Grand Canyon, Horseshoe, Hráz Hoover, Los Angeles, San Francisco.

Poslední zastávkou byl dlouho očekávaný New York! Zde jsme strávili své poslední dny v Americe - procházeli se po ulicích New Yorku, navštívili muzea, parky, bary,restaurace. Vylezli na mrakodrap)

Po příjezdu domů moc peněz mi nezbylo... ale zbyla hromada zážitků, 3,5 tisíce fotografií, spoustu nových přátel a velká touha se vrátit!

"The world is a book, and those who do not travel read only a page". Saint Augustine (and my roommate)

Prohlédněte si další fotky a zeptejte se mě na vaše otázky tady : https://www.facebook.com/profile.php?id=100004086399569 https://vk.com/seledochkaa https://www.instagram.com/seledochkaa/

Uvidíme se příští léto na Work&Travel 2018 ! ?

O státě

Stát Virginia se nachází na východním pobřeží Spojených států amerických.

Zkratka – VA.

Hlavní město: Richmond.

Počet obyvatel: 8 185 866 (12. nejvyšší v USA)

Oficiálním státem USA se Virginia stala v roce 1788 jako desátý stát v pořadí. Tady v Arlingtonu se nachzi sidlo nase spolecnosti. Tuto lokalitu doporucujeme vsem, kdo ma rad rusnejsi prostredi. Spolecnost High Sierra Pools ma tu na starosti nejvetsi pocet bazenu. To znamena ze je tu nejvic plavciku a nejvic ruznych firemnich aktivit. Dalsim duvodem, proc zvolit Severni Virginiu je geograficka stranka: Washington DC, kde muzete zadarmo navstivit desitky celosvetove znamych muzeumu, je v dosahu MHD; do NYC se muzete dostat za pouhych $20; Atlanticky ocean je taky na dosah, pouze 2 hodiny cesty. V Severni Virginie mame jak multyguard bazeny, tak i single guard. Nase bazeny se nachazeji pouze v bezpecnych castech, dokonce vetsina bazenu se nachazi v bohatsich ctvrtech a v pesi dostupnosti MHD. Ubytovani pro nase zamestnance se taky snazime najit co nebliz v bazenu, aby se nemuselo jezdit MHD nebo autem. Vetsinou se do prace da dostat bud pesky (5-10 minut chuze) nebo na kole. Seznam nejvetsich mest muzete videt na mape dole. Tuto loklalito upravdu vsem vrele doporucujeme I z duvodu dobrych outlet centru a shopping mall-u.

Ceny na potraviny ve Virginia jsou priblizne jak v Ceske Republice., ale davajte pozor v obchodech ceny na potreviny jsou uvedeny bez DPH (5,3%).

Plat

Jedete poprvé
od $9 / hod
Overtime
$13,5 / hod
Opakovaný účastník
od $9,50 / hod
Overtime
od $14,25 / hod

Tady v Arlingtonu se nachzi sidlo nase spolecnosti. Tuto lokalitu doporucujeme vsem, kdo ma rad rusnejsi prostredi. Spolecnost High Sierra Pools ma tu na starosti nejvetsi pocet bazenu. To znamena ze je tu nejvic plavciku a nejvic ruznych firemnich aktivit. Dalsim duvodem, proc zvolit Severni Virginiu je geograficka stranka: Washington DC, kde muzete zadarmo navstivit desitky celosvetove znamych muzeumu, je v dosahu MHD; do NYC se muzete dostat za pouhych $20; Atlanticky ocean je taky na dosah, pouze 2 hodiny cesty.

Pro prilet do 25 kvetna 2018 mame 19 volnych mist Pro prilety do 20 cervna mame 3 volnych mist

My lifeguard summer with High Sierra Pools
  • Nejvyšší garantované minimum odpracovaných hodin v oblasti sezónních prací
  • Zamestnavatel poskytuje ubytování
  • Zdarma odvoz z letište a na místo ubytování
  • Žádný registracní poplatek
  • Skvelý výber pracovních lokací
  • Záchranárský kurz American Red Cross za pouhých $150 prímo v CR
  • Pozice manažeru bazénu, instruktoru plavání a mnoho dalšího pro kvalifikované kandidáty
  • Exkluzivní firemní události a výlety
  • V každém bytě je WiFi připojení zdarma